Nakladatelství Dokořán  Velký vánoční výprodej je zde.  
 Rozhovor o knize Zmrazeno na ČRo Plus.
Obalka Posezení s Janem Burianem  aneb třicet televizních rozhovorů s neobyčejnými lidmi
Jan Burian - Jitka Kulhánková
Posezení s Janem Burianem aneb třicet televizních rozhovorů s neobyčejnými lidmi
A také o tom, co se dělo kolem.


V tuto chvíli bohužel rozebráno.

Váz. s přebalem, 296 stran 30 fotografií, 298 Kč, ISBN 80-7363-100-8, EAN 9788073631000, řada Mimo edice, poprvé vyšlo 13.09.2006.

Česká televize uvedla již více jak 130 dílů talk show Posezení s Janem Burianem, v níž moderátor a spolutvůrce pořadu Jan Burian přivádí na obrazovku zajímavé osobnosti (Ladislav Smoljak, Jiří Stránský, Helena Třeštíková, Václav Koubek, J.A. Pitínský, Zuzana Lapčíková, Josef Hiršal, Petr Zelenka a další). Rozhovory převedla do knižní podoby publicistka Jitka Kulhánková a doplnila je scénickými poznámkami, medailónky a vzpomínkami osobností. V knize je možno najít i dobové ohlasy z tisku a rozhovory s režisérkou Janou Hádkovou a s Janem Burianem. Autorkou doprovodných fotografií je Hana Rysová.

O autorech:
Kulhánková Jitka
Zakladatelka a vydavatelka časopisu Promenáda, novinářka, cestovatelka Oblíbená místa: Všechna navštívená se stala oblíbenými: Island, Portugalsko, Dánsko, Švédsko, Norsko, Rumunsko - Banát, Slovinsko, Francie, Řecko, Indie - Ladak, Maroko, Tunis, USA, Kuba, Thajsko, Čína, Chile, Nový Zéland
Burian Jan
Jan Burian - český folkový písničkář a spisovatel, syn českého avantgardního divadelníka E. F. Buriana.V letech 1974-1985 tvořil autorskou dvojici s Jiřím Dědečkem, natáčeli spolu alba i televizní skeče. Poté (v letech 1986-1989) vystupoval s Danielem Fikejzem, dále i s Petrem Skoumalem, Vlastislavem Matouškem (skupina Zvláštní vydání) nebo v triu Jan Burian - Jan Jeřábek - František Janče.
Od roku 1992 spolupracuje s Českou televizí, kromě moderování vlastního pořadu Posezení s Janem Burianem skládá hudbu či jinak pracuje na dokumentárních filmech a podobně. V současnosti natáčí pořad Burianův den žen. Moderuje také vyhlašování ceny Magnesia Litera. V letech 1998-2001 spolupracoval také s Českým rozhlasem, např. na pořadu Přestávka (s Přemyslem Rutem) nebo Přesýpací hodina (s Janou Klusákovou a Přemyslem Rutem).
Od roku 2001 každoročně v Praze pořádá Festival osamělých písničkářů, který v roce 2006 vykrystalizoval v založení volného sdružení Osamělí písničkáři. Jan Burian je autorem několika cestopisů a cestopisných dokumentárních filmů, je také zakladatelem Klubu islandských fanatiků. Jeho syn Jiří Burian vystupuje pod pseudonymem Gregory Finn ve skupině Southpaw.

Recenze a názory: iDnes 22. října 2006 (22 kB) * Karlovarský deník 12. října 2006 (8 kB) * MFdnes Karlovy Vary 19. října 2006 (8 kB) * Zpravodaj Jonáš - klub 2006 (7 kB) * Mladá fronta DNES 21. 10. 2006 (10 kB) * Lidové noviny 2. ledna 2007 (9 kB) * Portál české literatury 2006 (9 kB) *

Ukázky: Rozhovor s Ladislavem Smoljakem (83 kB) *

Další tituly autora
Další posezení s Janem Burianem aneb Třicet televizních rozhovorů s neobyčejnými lidmi.

Tematické zařazení titulu:
Knihy -> původní -> krásná literatura -> eseje a cestopisy

Copyright © 2020 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS *
FACEBOOK


Aktuality

Calvinovy Kosmické grotesky a Palomar - recenze v A2 24/2022 více

Knihy v akci

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
2. Václav Cílek, Martin Polívka a Zdeněk Vacek (eds.)
Český a moravský les
3. Jiří Adamovič, Václav Cílek, Kamil Podroužek
Vlhošť
4. Stephen Hawking
Stručné odpovědi na velké otázky
5. Michio Kaku
Fyzika nemožného. Třetí vydání
více

Ocenění

více

Odkazy

Radio Jedna 


Spolupracujeme

Sciencemag.cz

Platební brána ComGate
Visa
Mastercard