Nakladatelství Dokořán  Srdečně zveme na křest knihy Mistr Sun - Umění války. Pozvánka zde:-)
 POZVÁNKA! na 1. ročník Branického knižního festivalu v sobotu 10. června 2023.
Rádi Vás přivítáme na stánku. Podrobnější informace zde.

Ediční řady

Tato stránka obsahuje přehled edičních řad.
Seznam připravovaných knih ve zhruba dvanáctiměsíčním výhledu v pořadí, v němž plánujeme jejich vydání naleznete na stránce Ediční plán.
Seznam všech publikací najdete na stránce Všechny knihy. Podrobné informace o každém titulu jsou na jeho stránce.

Řada ZIP

Podobně jako Aliter přináší tato ediční řada originální pohledy na současná témata, proniká však hlouběji k jejich podstatě a nabízí podrobnější vhled do dané problematiky. Knihy této řady se vyznačují propracovanou a dynamickou grafickou úpravou s množstvím ilustrací, fotografií a grafů. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo, formát 158 x 230 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Aliter

Populárně naučná řada vydávaná ve spolupráci s nakladatelstvím Argo je koncipována jako „edice moderních myšlenek“, a to jak výběrem témat, tak jejich zpracováním. Přináší originální pohledy a moderní témata, často u nás zatím nezpracovaná či neznámá, která zpřístupňuje čtivou a srozumitelnou formou. Formát 130 x 200 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Pergamen

Kratičké, výtvarně zaměřené ochutnávky velkých témat se špetkou mystiky a radosti z čiré spekulace – tak by se dala charakterizovat řada Pergamen. Atraktivní grafické zpracování a půvabné ilustrace dělají z těchto knížek ideální dárky pro sběratele a milovníky krásných knih. Formát 145 x 175 mm, vázané (s přebalem i bez).
Tituly řady.

Řada Neviditelná knihovna

Nultým svazkem této edice a pomyslnou branou k dalším titulům byla kniha Václava Cílka Borgesův svět. Neviditelná knihovna obsahuje knihy, které píší dobří spisovatelé pro dobré čtenáře. Spojuje je radost z dobře vyprávěného příběhu či zajímavě pojaté myšlenky. Jsou imaginativní a probouzejí touhu po dobrodružství a poznání. Nerozdělují, ale spojují. Mají v sobě něco z věčnosti. Podobají se zapomenutému městu v poušti, odkud s nákladem koření, drahých kamenů a vzácných slov přicházejí neznámé karavany... Formát 145 x 180 mm, vázané s přebalem, bohatě ilustrované.
Tituly řady.

Řada Polské reportáže

Ediční řada je věnováno svébytnému fenoménu polské literární reportáže, která se pohybuje na hranici mezi žurnalistikou a uměleckým textem. Reportáže jsou často doplněny černobílými fotografiemi slavných českých i zahraničních fotografů. Řadu vydáváme ve spolupráci s nakladatelstvím Máj – Jaroslava Jiskrová. Formát 140 x 205 mm vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada BOD

Řada přináší odbornou literaturu se zaměřením zejména na akademické publikum a poučené zájemce. Formát 140 x 200 mm, brožované (vesměs s klopami) nebo vázané.
Tituly řady.

Mimo řadu

Tituly, které není možné zařadit do žádné z edic :-)
Tituly řady.

Řada Zlom

Populárně naučná řada přináší výběr ze světových bestsellerů. Knihy se zabývají aktuální problematikou zejména z oblasti společenských věd (sociologie, psychologie, ekonomie, atd.). Jsou psány čtivým, srozumitelným jazykem, s mnoha konkrétními příklady a jsou určeny pro širokou veřejnost. Formát knih 135 x 205 mm nebo 158 x 230 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Netopýr

V edici Netopýr představujeme nejživější prózy českých i světových autorů. Jsou to díla, k nimž se čtenáři neustále vrací a o nichž je možné donekonečna debatovat nad půllitrem piva, sklenkou vína i miskou kandovaného zázvoru. Formát 130 × 160 mm, vázané s přebalem, originálně ilustrované.
Tituly řady.

Řada MOCCA - "malá, ale silná káva" - ochutnávka toho nejlepšího z poezie

Řadu poezie reprezentuje metafora „malá, ale silná káva“. Knížky této řady jsou malou, ale výraznou ochutnávkou z děl zajímavých básníků. Cílem řady je nabízet širšímu publiku kvalitní poezii v atraktivním provedení a za příznivou cenu. Formát 105 x 140 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Dvanáct

Řada stojí na pomezí populárně naučné a odborné literatury a mapuje významná díla z moderní produkce českého i zahraničního původu. Tematicky se soustřeďuje zejména na větší syntézy věnované vývoji a proměnám euroatlantické civilizace. Formát 160 x 230 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Velké objevy

Cílem řady je mapovat momenty zásadních změn v přírodních vědách. Autory jednotlivých knih řady jsou jak vědci sami, tak historici vědy i životopisci. Řada vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo. Formát 130 x 200 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Hádanky

Řada přináší oblíbené hádanky pro všechny věkové kategorie. Formát 110 x 152 mm, brožované. Cenově velmi dostupné. Dosud vyšly především Sudoku a Kakuro hádanky.
Tituly řady.

Řada PNK

„Politicky nekorektní“ knihovnička. V této ediční řadě vydáváme knihy na aktuální společenská témata, která jsou z veřejného prostoru vytěsňována politicky korektními „normalizátory“. Formát 115 x 185 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Průvodce pro každého

Řada vychází z úspěšné edice Very short introduction, kterou vydává prestižní nakladatelství Oxford University Press. Čtenářům se v rámci této řady dostává čtivě, současně však seriózně a inteligentně napsaných úvodů do celé řady odborů – od Foucaulta po fosílie, jak říkají v Oxfordu. Texty jsou určeny studentům i všem, kdo si chtějí rozšířit své obzory. Formát 115 x 190 mm, vázané (s přebalem i bez).
Tituly řady.

Doufáme, že si u nás vyberete.

Copyright © 2020 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS *
FACEBOOK


Aktuality

Pozvánka na křest knihy Mistr Sun - Umění války. více

Knihy v akci

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. Vladimír Mikeš
Proč se klepou řízky. Druhé vydání
2. Václav Cílek
Přijít za svítání
3. Marta Dzido
Jahodová sezóna
4. Stephen Hawking
Stručná historie času. Třetí vydání
5. Stephen Hawking
Stručné odpovědi na velké otázky
více

Ocenění

více

Spolupracujeme

Sciencemag.cz

Platební brána ComGate
Visa
Mastercard