![]() |
![]()
V Českých Budějovicích proběhne 26. 4. v rámci festivalu Literatura Žije křest knihy Na okrajích umění Ondřeje Dadejíka. Podrobnější informace najdete zde. |
|

![]() Lodní kufr
Vázaná s přebalem, 176 stran, 11 fotografií, 249 Kč, ISBN 978-80-7363-825-2, řada Mimo edice, vydání 1, poprvé vyšlo 04.04.2017.
Oblíbený češtinář a vynikající učitel, který ovlivnil několik generací studentů, po celý život schraňoval své texty do lodního kufru. Z jeho pedagogického působení vznikla kniha Cesta do hlubin kantorovy duše (2004, 2016). Nyní, téměř v devadesáti letech, svůj kufr znovu otevřel a vybral z něj vzpomínky na nejzásadnější chvíle svého života. Vrací se ke svému dětství v malé polabské vesničce, popisuje cestu do Prahy za vzděláním a za svým životním snem stát se slavným spisovatelem, navrací se i ke dvěma letům na vojně. Celou knihou se vinou vzpomínky na jeho dvě bývalé manželky a stěžejní část věnuje své současné paní, s níž spoluprožívá radosti i strasti stáří. Chronologický tok vyprávění přerušují dvě intermezza - jedním z nich jsou kratší samizdatové texty odkrývající některé absurdity komunistického režimu, druhé je humorně laděný popis chodu domácnosti jeho dcery Milany a jejích deseti dětí.
|
KATEGORIE KNIH

Aktuality
Rozhovor se spisovatelkou Martou Dzido - Český rozhlas Vltava 6. 3. 2023

Knihy v akci


Bestsellery

1. Václav Cílek
Přijít za svítání
2. Patti Smith
Kniha dní
3. Josef Velfl, Václav Cílek a kolektiv
Uranová Příbram
4. Stephen Hawking
Stručné odpovědi na velké otázky
5. Nick Lane
Záhada života


Ocenění


Odkazy




