Hana Stehlíková Babyrádová
Rozhovory s Lubošem Plným Antropologie výtvarné tvorby v reálných a virtuálních světech
Doporučená cena: 299 Kč
Cena v e-shopu: 254 Kč
Ušetříte: 45 Kč (15 %)
|
 |
  |
|
Brožovaná s klopami, 210 × 190 mm,
144 stran, 81 ilustrací, celobarevná,
299 Kč,
ISBN 978-80-7675-123-1,
ISBN koeditora 978-80-280-0340-1,
EAN 9788076751231,
řada Mimo edice, vydání 1,
Kniha dialogů Rozhovory s Lubošem Plným (Antropologie výtvarné tvorby v reálných a virtuálních světech) iniciovaná Hanou Stehlíkovou Babyrádovou je autentickou výpovědí o osobním zázemí pozoruhodné tvorby světově proslulého umělce art brut Luboše Plného. Autorka mu v letech 2020-2022 pravidelně pokládala otázky týkající se nejen jeho tvorby, ale hlavně jeho života. Její zájem o vnitřní svět tohoto pozoruhodného autora vyplynul z dlouhodobého zkoumání umění art brut a zejména individuálních světů jeho tvůrců. Jde zde o nahlédnutí do souvislostí vytváření jednotlivých děl umělcem a sledování osobních příběhů, událostí soukromých i veřejných a také o spontánní komentáře toho, co každodenní život přináší člověku, jenž se rozhodne zasvětit svůj čas umění.
Vychází ve spolupráci s Masarykovou univerzitou.
O autorovi:
Stehlíková Babyrádová Hana
Hana Stehlíková Babyrádová, * 5. 6. 1959, Vyškov, Česká republika
Od osmdesátých let 20.století se věnuje výtvarné tvorbě (kresba, malba, instalace, keramický objekt) a teorii výtvarné pedagogiky. Od devadesátých let působí nejdříve jako odborná asistentka a po roce 2000 jako docentka na katedrách výtvarné výchovy PdF Masarykovy univerzity v Brně a PdF Palackého univerzity v Olomouci. Absolvovala několik zahraniční stáží jako výtvarnice a přednáší na mnoha evropských univerzitách. Těžištěm jejího výtvarného vyjadřování je gestická kresba a hmatová malba. Při tvorbě obrazů často využívá přírodní materiály, jako je hlína, naturální pigmenty, uhlí. V posledních pěti letech vytváří keramické objekty inspirované vlastními živelnými kresbami, které jsou výrazem zakotvenosti její autorské výpovědi v tělesnosti výtvarného díla. Vydala také několik publikací zaměřených na zkoumání významu symbolu, rituálu a performativních aspektů umění a výtvarné pedagogiky. Její teoretické reflexe v oboru výtvarné pedagogiky jsou přímo spjaty s praktickými experimenty, které realizuje se svými studenty. Mezi klíčová témata, která řešila v posledních letech, patří oblast spontaneity v umění a v edukaci, inovativní tendence v umění a v pedagogice, terapeutické aspekty výtvarného projevu a vize osudu umění a edukace.
Ukázky:
obálka k tisku (300 dpi)
* Tvorba (746 kB)
* obsah (496 kB)
*
Další tituly autora Z hloubi duše From the Depths of the Soul Tělo - výraz - obraz - koncept Pasti a slasti Permanentní invence Dynamika psychických procesů a výtvarná tvorba. Elektronické vydání CONNECTION-CONTACT-COMMUNITY Participace v umění a ve výchově
Mohlo by vás zajímat:
Deset obrazů krocení býka. 3. vydání
Krátká zpráva o dlouhých minutách
Melancholie
Tao te-ťing. 4 vydání
Umění války
Tematické zařazení titulu:
|