
![]() ![]() ![]() Tajemné π - bazar Lze udělat kvadraturu kruhu?
Překlad Jiřina Vítů, vázaná přebalem, 136 stran, 70 ilustrací, 298 Kč, ISBN 978-80-7363-845-0, EAN 9788073638450, řada Matematický svět, vydání 1, poprvé vyšlo 02.05.2018.
Tři celé čtrnáct, patnáct, devadesát dva... víte, jak je to dál? Snad žádné jiné číslo v historii matematiky nevyvolalo tolik rozruchu jako poměr obvodu kruhu a jeho průměru. Tato kniha vás příjemným způsobem provede historií čísla π, příběhy matematiků, kteří jej studovali, praktickými aplikacemi i jeho odrazy ve světě kultury a umění. Dozvíte se něco o transcendenci, nekonečných řadách i řetězových zlomcích, ale na řadu přijde i Shakespeare, Malý princ či králičí populace. Všechna dosud objevená tajemství, zvláštnosti a překvapení nejznámějšího a nejstudovanějšího čísla na světě shrnutá do jedné publikace.
Bazar - kniha je mírně poškozena (ohmataná, ušmudlaný nebo lehce poškrábaný přebal, naražený roh nebo vazba), vnitřek je kompletní (nechybí žádné listy).
|
KATEGORIE KNIH

Aktuality
Zveme vás na večer k 100. výročí narození Itala Calvina.

Knihy v akci


Bazarové knihy


Bestsellery

1. Václav Cílek
Věci, které září
2. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
3. Richard Dawkins
S hlavou v oblacích
4. Václav Cílek, Tomáš Just, Zdeňka Sůvová a kolektiv
Kudy plyne Vltava
5. Marcus du Sautoy
Umění zkratky


Ocenění

