Nakladatelství Dokořán  25. ročník vyhlašování knižních cen ČESKÝ BESTSELLER proběhne 1. března 2024 od 19:00 hodin v Domě knihy KNIHCENTRUM v Ostravě. Kniha Václava Cílka - Věci, které září byla nominována v kategorii odborná a populárně naučná literatura pro dospělé. Podrobnější informace o akci zde.
Obalka Sezóna požárů. Elektronické vydání
Philip Connors
Sezóna požárů. Elektronické vydání
Zápisky z požární hlásky v divočině


Cena: 249 Kč
Tištěná verze: 399 Kč
Ušetříte: 150 Kč (38 %)
  Také jako:
 
Titul je možno zakoupit na adrese:
Palmknihy
Kosmas

Překlad Jan Chovaneček, format pdf, ISBN pdf: 978-80-7675-158-3, řada Mimo edice, vydání 1, poprvé vyšlo 13.11.2023.

Na horských vrcholech řídce osídleného severoamerického Západu dodnes funguje síť požárních hlásek sloužících k včasnému odhalení požárů. Autor knihy se každoročně vrací na třítisícový Apache Peak na jihu Nového Mexika, aby tam od dubna do srpna strážil horskou a pouštní krajinu pod sebou - jedná se o oblast, kde dochází k vůbec nejčastějšímu výskytu suchých bouří na území Spojených států. Kniha nabízí zasvěcený pohled na problematiku požárů, včetně historických a společenských souvislostí. Vysvětluje, v čem spočívá přirozená ekologická funkce ohně, a ukazuje, jak v současnosti dochází k přehodnocování přístupu k boji proti tomuto živlu. Především je ale poetickým vyprávěním o životě uprostřed neprostupných lesů a horských štítů, o přírodě a o samotě. Autor tak vědomě navazuje na řadu svých slavných předchůdců, spisovatelů a současně příležitostných požárních hláskařů, mimo jiné beatniků Garyho Snydera a Jacka Kerouaca, kteří v osamění na horských vrcholcích naslouchali múzám, ale i svým vnitřním běsům a strachu.

O autorovi:
Connors Philip
Philip Connors (* 1972) je spisovatel a profesionální strážce požárů. Vystudoval žurnalistiku a pracoval v The Wall Street Journal. V roce 2002 novinářskou profesi opustil, nastoupil na sezónní práci hláskaře u americké lesní správy v Novém Mexiku a od té doby se na rozhlednu na vrcholku hory uprostřed divočiny vrací každý rok. Sezónu požárů napsal po osmi letech služby a získal za ni řadu ocenění. Dále je autorem titulů All the Wrong Places (2015) a Song for the River (2018), který portály Publishers Weekly a Amazon Book Review označily za jednu z nejlepších knih literatury faktu roku. Fotografie zachycující hlásku, na níž působí, a okolní divočinu je možné si prohlédnout na jeho stránkách: http://www.philipconnors.com/.

Recenze a názory: Vesmír.cz 4. 9. 2023 * Deník N 5. 10. 2023 * iliteratura.cz 30. 10. 2023 *

Ukázky: formát pdf (355 kB) *

Další tituly autora
Sezóna požárů

Tematické zařazení titulu:
Knihy -> překladová ->
Copyright © 2020 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS *
FACEBOOK


Aktuality

Nejnovější recenzi na knihu Fakta musí zatančit najdetev časopise Host únor/2024 více

Knihy v akci

více

Bazarové knihy

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. Václav Cílek
Věci, které září
2. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
3. Václav Cílek
Přijít za svítání
4. Stephen Hawking
Stručná historie času. Třetí vydání
5. John Glubb
Osudy říší - Jak zajistit naše přežití
více

Ocenění

více

Spolupracujeme

Sciencemag.cz

Platební brána ComGate
Visa
Mastercard