Nakladatelství Dokořán  POZVÁNKA: Srdečně zveme na křest knihy 18.4. Ambasadoři bohémy a následnou debatu o dilematech kulturní diplomacie. Diskuse se uskuteční ve čtvrtek 18. 4. od 17:00 v Ústavu mezinárodních vztahů. Podrobnější informace zde.

Ediční řady

Tato stránka obsahuje přehled edičních řad.
Seznam připravovaných knih ve zhruba dvanáctiměsíčním výhledu v pořadí, v němž plánujeme jejich vydání naleznete na stránce Ediční plán.
Seznam všech publikací najdete na stránce Všechny knihy. Podrobné informace o každém titulu jsou na jeho stránce.

Řada ZIP

Podobně jako Aliter přináší tato ediční řada originální pohledy na současná témata, proniká však hlouběji k jejich podstatě a nabízí podrobnější vhled do dané problematiky. Knihy této řady se vyznačují propracovanou a dynamickou grafickou úpravou s množstvím ilustrací, fotografií a grafů. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo, formát 158 x 230 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Aliter

Populárně naučná řada vydávaná ve spolupráci s nakladatelstvím Argo je koncipována jako „edice moderních myšlenek“, a to jak výběrem témat, tak jejich zpracováním. Přináší originální pohledy a moderní témata, často u nás zatím nezpracovaná či neznámá, která zpřístupňuje čtivou a srozumitelnou formou. Formát 130 x 200 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Pergamen

Kratičké, výtvarně zaměřené ochutnávky velkých témat se špetkou mystiky a radosti z čiré spekulace – tak by se dala charakterizovat řada Pergamen. Atraktivní grafické zpracování a půvabné ilustrace dělají z těchto knížek ideální dárky pro sběratele a milovníky krásných knih. Formát 145 x 175 mm, vázané (s přebalem i bez).
Tituly řady.

Řada Neviditelná knihovna

Nultým svazkem této edice a pomyslnou branou k dalším titulům byla kniha Václava Cílka Borgesův svět. Neviditelná knihovna obsahuje knihy, které píší dobří spisovatelé pro dobré čtenáře. Spojuje je radost z dobře vyprávěného příběhu či zajímavě pojaté myšlenky. Jsou imaginativní a probouzejí touhu po dobrodružství a poznání. Nerozdělují, ale spojují. Mají v sobě něco z věčnosti. Podobají se zapomenutému městu v poušti, odkud s nákladem koření, drahých kamenů a vzácných slov přicházejí neznámé karavany... Formát 145 x 180 mm, vázané s přebalem, bohatě ilustrované.
Tituly řady.

Řada Polské reportáže

Ediční řada je věnováno svébytnému fenoménu polské literární reportáže, která se pohybuje na hranici mezi žurnalistikou a uměleckým textem. Reportáže jsou často doplněny černobílými fotografiemi slavných českých i zahraničních fotografů. Řadu vydáváme ve spolupráci s nakladatelstvím Máj – Jaroslava Jiskrová. Formát 140 x 205 mm vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada BOD

Řada přináší odbornou literaturu se zaměřením zejména na akademické publikum a poučené zájemce. Formát 140 x 200 mm, brožované (vesměs s klopami) nebo vázané.
Tituly řady.

Mimo řadu

Tituly, které není možné zařadit do žádné z edic :-)
Tituly řady.

Řada Zlom

Populárně naučná řada přináší výběr ze světových bestsellerů. Knihy se zabývají aktuální problematikou zejména z oblasti společenských věd (sociologie, psychologie, ekonomie, atd.). Jsou psány čtivým, srozumitelným jazykem, s mnoha konkrétními příklady a jsou určeny pro širokou veřejnost. Formát knih 135 x 205 mm nebo 158 x 230 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Netopýr

V edici Netopýr představujeme nejživější prózy českých i světových autorů. Jsou to díla, k nimž se čtenáři neustále vrací a o nichž je možné donekonečna debatovat nad půllitrem piva, sklenkou vína i miskou kandovaného zázvoru. Formát 130 × 160 mm, vázané s přebalem, originálně ilustrované.
Tituly řady.

Řada MOCCA - "malá, ale silná káva" - ochutnávka toho nejlepšího z poezie

Řadu poezie reprezentuje metafora „malá, ale silná káva“. Knížky této řady jsou malou, ale výraznou ochutnávkou z děl zajímavých básníků. Cílem řady je nabízet širšímu publiku kvalitní poezii v atraktivním provedení a za příznivou cenu. Formát 105 x 140 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Dvanáct

Řada stojí na pomezí populárně naučné a odborné literatury a mapuje významná díla z moderní produkce českého i zahraničního původu. Tematicky se soustřeďuje zejména na větší syntézy věnované vývoji a proměnám euroatlantické civilizace. Formát 160 x 230 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Velké objevy

Cílem řady je mapovat momenty zásadních změn v přírodních vědách. Autory jednotlivých knih řady jsou jak vědci sami, tak historici vědy i životopisci. Řada vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo. Formát 130 x 200 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Hádanky

Řada přináší oblíbené hádanky pro všechny věkové kategorie. Formát 110 x 152 mm, brožované. Cenově velmi dostupné. Dosud vyšly především Sudoku a Kakuro hádanky.
Tituly řady.

Řada PNK

„Politicky nekorektní“ knihovnička. V této ediční řadě vydáváme knihy na aktuální společenská témata, která jsou z veřejného prostoru vytěsňována politicky korektními „normalizátory“. Formát 115 x 185 mm, vázané s přebalem.
Tituly řady.

Řada Průvodce pro každého

Řada vychází z úspěšné edice Very short introduction, kterou vydává prestižní nakladatelství Oxford University Press. Čtenářům se v rámci této řady dostává čtivě, současně však seriózně a inteligentně napsaných úvodů do celé řady odborů – od Foucaulta po fosílie, jak říkají v Oxfordu. Texty jsou určeny studentům i všem, kdo si chtějí rozšířit své obzory. Formát 115 x 190 mm, vázané (s přebalem i bez).
Tituly řady.

Doufáme, že si u nás vyberete.

Copyright © 2020 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS *
FACEBOOK


Aktuality

Pozvánka na křest knihy Ambasadoři bohémy a následnou debatu. více

Knihy v akci

více

Bazarové knihy

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. Václav Cílek
Věci, které září
2. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
3. Václav Cílek
Přijít za svítání
4. Stephen Hawking
Stručná historie času. Třetí vydání
5. John Glubb
Osudy říší - Jak zajistit naše přežití
více

Ocenění

více

Spolupracujeme

Sciencemag.cz

Platební brána ComGate
Visa
Mastercard