Nakladatelství Dokořán  POZVÁNKA: Beseda s Václavem Cílkem - Čtvrtek 26. října v 16:30 hodin, kniha
Věci, které září, místo DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz, podrobnější info zde.
 Velký knižní čtvrtek - podzim 2023 - Richard Dawkins: S hlavou v oblacích

O nás

Brief english info * Ke stažení * Ocenění

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 1 000 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění – více zde.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Ian Stewart, Michio Kaku, Stephen Hawking, Carlo Rovelli, Tom Holland, Matt Ridley, Patti Smith, Italo Calvino či Mariusz Szczygieł. Kompletní seznam autorů najdete zde.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod. Kompletní seznam všech edicí najdete zde.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:

OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

 

Brief english info

Publishing house Dokorán was founded in 2001 and has published more than 1.000 books. About one third of those are translations from English, French, German, Dutch, Chinese, Italian, Polish, and Russian. Our primary focus is non-fiction and scientific literature, but we regularly foray into high-quality fiction and poetry.

Among our most prominent Czech authors are Václav Cílek and Ludvík Vaculík. The main foreign authors include, for example, John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Carlo Rovelli, Mario Livio, Simon Schama, Malcolm Gladwell, Ayn Rand, Ian Stewart, Francis Fukuyama, Daron Acemoglu, Richard Thaler, Benoit Mandelbrot, and Mariusz Szczygiel.


Full english info you will find here.
 

Ke stažení

Ediční plány

Ediční plán 2022
Ediční plán 2021
Ediční plán 2020
Ediční plán 2019
Ediční plán 2018
Ediční plán 2017

Logo

logo Dokořán .gif
logo Dokořán .jpg
logo Dokořán .eps

Pokyny

Pokyny pro autory
Pokyny pro redakci
Pokyny pro zasílání rukopisů
Nejčastější chyby
Copyright © 2020 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS *
FACEBOOK


Aktuality

Překladatel Pavel Pecháček představuje knihu Richarda Dawkinse S hlavou v oblacích. více

Knihy v akci

více

Bazarové knihy

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. John Glubb
Osudy říší - Jak zajistit naše přežití
2. Stephen Hawking
Stručná historie času. Třetí vydání
3. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
4. David Acheson
1089 a další parádní čísla. Druhé vydání
5. Mistr Sun
Umění války
více

Ocenění

více

Spolupracujeme

Sciencemag.cz

Platební brána ComGate
Visa
Mastercard