Nakladatelství Dokořán  Mariusz Szczygieł získal za knihu Není (Nie ma) literární cenu Nike 2019.
- foto zde

O nás

Brief english info * Ke stažení * Ocenění

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění – více zde.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł. Kompletní seznam autorů najdete zde.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod. Kompletní seznam všech edicí najdete zde.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:

OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

 

Brief english info

Publishing house Dokořán was founded in the 2001 and have published more than 600 books, from which number about 1/3 are translations from English, French, German, Dutch, Chinese, Italian, Polish, and Russian languages. We focus on non-fiction and scientific literature with the selection forays into high-quality fiction and poetry.
To our most prominent Czech authors belong e.g. Václav Cílek and Ludvík Vaculík, the main foreign authors include for example John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama and Mariusz Szczygieł.
Full english info you will find here.

 

Ke stažení

Ediční plány

Ediční plán 2014
Ediční plán 2013
Ediční plán 2012
Ediční plán 2011
Ediční plán 2010

Logo

logo Dokořán .gif
logo Dokořán .jpg
logo Dokořán .eps

Pokyny

Pokyny pro autory
Pokyny pro redakci
Pokyny pro zasílání rukopisů
Nejčastější chyby

EAN - opravené EAN kódy ke stažení

Stín větru, 2. vydání - Carlos Ruiz Zafón
Logika - Graham Priest
Plánování nemyslitelného - Petr Luňák
Moderní podnikatelské elity - metody a perspektivy bádání - editor Jiří Štaif
Copyright © 2015 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS
FACEBOOK


Aktuality

Rozhovor s Mariuszem Szczygiełem (Deník.cz 14. 10. 2019) více

Knihy v akci

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
2. Stephen Hawking
Stručná historie času
3. Marcus du Sautoy
Hudba prvočísel
4. Václav Cílek, Martin Majer, Lukáš Falteisek a kolektiv:
Podzemní památky středních Čech
5. Mariusz Szczygieł
Není
více

Ocenění

více

Odkazy

Radio Jedna 


Spolupracujeme

Sciencemag.cz