O nás

Brief english info * Ke stažení * Ocenění

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 1 000 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění – více zde.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Ian Stewart, Michio Kaku, Stephen Hawking, Carlo Rovelli, Tom Holland, Matt Ridley, Patti Smith, Italo Calvino či Mariusz Szczygieł. Kompletní seznam autorů najdete zde.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod. Kompletní seznam všech edicí najdete zde.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:

OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

 

Brief english info

Publishing house Dokořán was founded in the 2001 and have published more than 1.000 books, from which number about 1/3 are translations from English, French, German, Dutch, Chinese, Italian, Polish, and Russian languages. We focus on non-fiction and scientific literature with the selection forays into high-quality fiction and poetry.
To our most prominent Czech authors belong e.g. Václav Cílek and Ludvík Vaculík, the main foreign authors include for example John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama ,Malcolm Gladwell, Ayn Rand, Ian Stewart, Mitchio Kaku, Francis Fukuyama, Daron Acemoglu, Richard Thaler, Benoit Mandelbrot, Ian Stewart and Mariusz Szczygieł.
Full english info you will find here.
 

Ke stažení

Ediční plány

Ediční plán 2021
Ediční plán 2020
Ediční plán 2019
Ediční plán 2018
Ediční plán 2017

Logo

logo Dokořán .gif
logo Dokořán .jpg
logo Dokořán .eps

Pokyny

Pokyny pro autory
Pokyny pro redakci
Pokyny pro zasílání rukopisů
Nejčastější chyby
Copyright © 2020 Dokořán s.r.o., realizace Sandstudios a RS
FACEBOOK


Aktuality

SRDCE ČESKÉHO KRASU - recenze k přečtení na blog.respekt.cz 17. ledna 2022 více

Knihy v akci

více

Bestsellery

Nejprodávanější knihy za poslední měsíc

1. Jaroslav Petr
Desatero smyslů
2. Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.:
Ruka noci podaná
3. Stephen Hawking
Stručná historie času
4. Bjørn Lomborg
Falešný poplach
5. Václav Cílek, Viktor Mačura a kolektiv
Stromy mě znají jménem
více

Ocenění

více

Odkazy

Radio Jedna 


Spolupracujeme

Sciencemag.cz